Tytoń tani? Sprawdź jak znaleźć okazje!

Tytoń tani? Sprawdź jak znaleźć okazje!

19 stycznia 2017 Wyłącz przez admin

Palaczy mimo wielu ostrzeżeń lekarzy ciągle przybywa, a ceny papierosów systematycznie wzrastają. Czy jest jakiś sposób by nie wydawać majątku na papierosy? Najprostsza i zarazem najtańsza metoda na papierosy to własnoręcznie robione skręty. Na początek trzeba zainwestować w maszynkę do skrętów, ale można je kupić za nieduże pieniądze – jeśli ktoś chce zaoszczędzić i na tym, to można poszukać używanego sprzętu. Kolejna rzecz to zadbanie o “papierki” oraz o sam tytoń.

Wyposażenie magazynów w sklepie LOG-SYSTEM – regały, antresole, żurawie słupowe warsztatowe.

Tani tytoń – szukanie okazji.

Tytoń to w całym tym procesie najdroższa rzecz, ale wcale nie musimy na niego wydawać całych oszczędności. Jak się dobrze rozejrzeć to w sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które oferują tani tytoń. Warto też przejrzeć oferty na Allegro, OLX oraz innych portalach ogłoszeniowych – codziennie pojawiają się nowe oferty tytoniowe. Często też można znaleźć różne kupony rabatowe, promocje, .etc. na portalach rabatowych  – warto je dodać do ulubionych i systematycznie śledzić. Często sklepy online oferujące tani tytoń mają tzw. newsletter – po zapisie do niego mailowo informują o promocjach, nowościach, itp. Warto też sprawdzić lokalne sklepy z tytoniem – możliwe, że będą mieć atrakcyjniejsze ceny niż w sieci. Wiele osób też sprowadza tytoń zza granicy.

Tytoń tani, ale czy nadaje się on do palenia?

Jedni są sceptycznie nastawieni do tytoniu kupowanego luzem, z którego potem samodzielnie robi się skręty. Chodzą pogłoski, iż taki tytoń to odpady,syf i jakieś śmieci, a prawdziwego tytoniu to w nim szukać jak igły w stogu siana. Nic bardziej błędnego. Z przeprowadzonych analiz wynika, że skład tytoniu stosowanego w papierosach i sprzedawanego luzem praktycznie się nie różni – drobne różnice są uzależnione od wybranej marki, ale to jest to samo co z papierosami. Palenie szkodzi zdrowiu, ale to czy się pali klasyczne papierosy, czy skręty z luzem kupowanego tytoniu nie robi różnicy – tak czy siak negatywny wpływ się pojawi.

Tytoń tani, ale czy warto tracić czas na robienie skrętów?

Ludzie w dzisiejszych czasach zrobili się strasznie leniwi. Chodzenie na łatwiznę to obecnie rzecz powszednia. By zrobić skręta trzeba poświęcić dodatkowe kilka minut, podczas gdy wyciągnięcie gotowego papierosa trwa parę sekund. Moim zdaniem jednak cena tradycyjnych papierosów jest o tyle wyższa od tytoniu i reszty potrzebnej do robienia skrętów, że bardziej opłaca się poświęcić te kilka minut i przygotować papierosy samemu. Jak się dojdzie do wprawy to nie zajmuje to wcale tak wiele czasu. Nie trzeba też przygotować każdego papierosa na bieżąco – można usiąść np. jeden wieczór podczas oglądania tv i poświęcić godzinkę na zrobienie zapasu.