Tytoń – ciekawostki

Tytoń – ciekawostki

24 stycznia 2017 Wyłącz przez admin

Papierosy to dość kontrowersyjny temat. Większości wydaje się, że trzeba być pełnoletnim jak w przypadku alkoholu by je spożywać. Błąd, polskie prawo nie jest idealne i zostawiło lukę prawną, która tylko ogranicza ich sprzedaż do osób pełnoletnich a rodzice swoim pociechom mogą w pełni legalnie pozwolić… zapalić. Jednak rodzice, proszę nie trujcie swoich dzieci. Podczas palenia do waszych płuc dostaje się nawet 4000 szkodliwych substancji z czego sporo jest rakotwórcze a ludzie w waszej okolicy wdychają nawet 25% tych substancji. Będąc jeszcze w temacie wieku to mając 18 lat nie kupisz wszędzie papierosów. W stanach zjednoczonych ten wiek jest podniesiony do 21 lat a w Japonii do 20 lat.

Chciałeś odtworzyć biznes, który okaże się pewnym sukcesem? Otwórz produkcję papierosów. To najchętniej kupowany towar na całym świecie. Rocznie wypala się ich ponad 5 bilionów! Nawet McDonalds tyle kanapek nie sprzedaje w ciągu roku! Jednak konkurencja nie śpi. Amerykańskie marki Marlboro, Kool, Camel i Kent mają pod kontrolą 70% światowego rynku papierosów.

Papierosy to nie tylko sam czysty tytoń. Producenci smak i nadają między innymi przez goździki, olejek pomarańczowy, kakao, mirrę, rum, liść laurowy, lukrecję, wanilię czy nawet… ocet.

Stany Zjednoczone to jedyna część świata gdzie ilość palących kobiet choć trochę zbliża się do odsetku palących mężczyzn. W sklepie Log-System – żuraw słupowy można znaleźć w bardzo dobrej ofercie. Natomiast Zachodni Pacyfik posiada największą rozbieżność. Palącą kobietę tam ciężko jest spotkać na ulicy za to 6 na 10 mężczyzn pali nałogowo. Pewnie przez to uważa się, że kobiety żyją dłużej. Naukowcy wyliczyli, że palacz traci 14 lat życia przy dymku. Chociaż wielu palaczy zdecydowanie o tym nie wie, bo ostatnio żyją nawet dłużej niż osoby niepalące.

Nikotyna to substancja, która sprawia że palenie jest tak przyjemne. Potrafi się przedostać do organizmu przez skórę lub płuca. Palacza dostarczają ją przez skórę a stąd już po 10 sekundach jest dostępna w całym ciele. To powinno być przestrogą dla kobiet w ciąży.

Światowa Organizacja Zdrowa uznaje, że ponad 25% to towar pochodzący z szarej strefy. Szara strefa papierosów ma się wyjątkowo dobrze, głównie za sprawą wysokich akcyz. Wielu palaczy decyduje się na kupno podejrzanych produktów w zamian za często 3 lub 4-krotnie niższą cenę.

Większość palaczy zaciągało się dymkiem jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości. Częstą przesłanką do tego jest poczucie się starszym. Dla wielu młodych ludzi palenie jest na równi z pierwszym goleniem, wysokimi obcasami czy też… seksu.

Jeśli jesteśmy przy temacie seksu to palenie i tutaj się odnalazło. Częstym stało się stwierdzenie “papieros po seksie”, a także istnieją osoby, które posiadają fetysz na… papierosa. Jednak papieros sprawia, że krew z penisa będzie odpływać. Szczególnie mentolowego.

I na koniec najpopularniejszy mit. Palacze często opisują, że palenie daje im efekt zrelaksowania, spokoju czy też zwykłego chillu. Jednak najczęściej jest to nieprawdą ponieważ sklepowe papierosy posiadają tak niską ilość nikotyny, że do osiągnięcia takiego efektu musieliby wypalić kilka papierosów na raz. Jednak dwie paczki papierosów wypalone niemalże jednocześnie doprowadziłyby do śmierci z powodu przedawkowania nikotyny. Zanim do tego dojdzie taki palacz odczuwałby nudności, miałby spore wymioty z czasem halucynacje i prawdopodobnie przed dokończeniem organizm w ramach obrony straciłby przytomność.