Palenie nie musi być nudne

Palenie nie musi być nudne

30 stycznia 2017 Wyłącz przez admin

Papierosy to nie tylko gotowa paczka 20 papierosów, które znamy ze stacji benzynowych czy kiosków. W trafikach dostępne są także tytonie papierosowe do skręcania ręcznego i nabijania oraz specjalne gotowe papierosy. Chociaż te ostatnie dzięki ustawie tytoniowej znikają powoli z półek. Koneserzy palenia głównie zachwalają przeważnie tytonie do skręcania ręcznego. Po pierwsze gdy się raz spróbuje to zwykłe “Marlboro” nie smakuje już tak samo a po drugie koszty palenia są sporo mniejsze.

Przewóz towarów Grecja
http://www.transportgrecja.pl/
Profesjonalny spedytor z wieloletnim doświadczeniem.
Transport ciężarowy pomiędzy Polską a Grecją.

Tytonie papierosowe do ręcznego skręcania przeważnie sprzedawane są w 40g opakowaniach lub rzadziej w 50g oraz 30g. Czasem można spotkać też w mniejszych lub paczkach jednak te wymienione wcześniej są najbardziej popularne i dostępne. Tytoń do skręcania ręcznego sprzedaje się w paczkach podobnych do tych z tytoniu fajkowego. Charakteryzuje się on większą wilgotnością oraz zupełnie inaczej wygląda sam tytoń od tego, który znajdziemy w gotowych papierosach. Tytoń jest pocięty w cienkie paski tak aby dobrze układał się podczas skręcania ręcznego.

Skręcanie papierosów stało się popularne za sprawą rosnących akcyz na gotowe wyroby. Porównując koszt wydania 16zł codziennie do ok. 30zł na tydzień różnicę widać już po pierwszym miesiącu. Dodam, że tytoń ten nie ustępuje wcale gotowym produktom wręcz przeciwnie. Jego popularność do naszego kraju przybyła głównie z krajów anglojęzycznych. W Wielkiej Brytanii skręcanie “rolliesów” jest niezwykle popularne głównie ze względu na to, że koszt paczki papierosów tam to aż 60zł a paczka tytoniu, która wystarczy na 5-7 razy dłużej to ta sama cena.

Tytonie papierosowe również nie posiadają ograniczeń co do mocy papierosa czy jego smaku. Mieszanki tytoni są czystsze ponieważ paczkowane papierosy to produkcja krajowa gdy większość tytoniów jest importowana. Niestety w polsce nie ma warunków na prawidłowy rozwój liści tytoniu przez co ich smak oraz zapach jest o wiele lepszy.

Tytonie do skręcania ręcznego można kupić w wielu różnych smakach. Dziś ze względu na ustawę tytoniową są nazywane numerkami kiedyś jednak były różne mieszanki od egzotycznych przez waniliowe na podwójnie wiśniowych kończąc. Dodatkowo możemy dowolnie mieszać wybrane smaki czy też rodzaje tytoniu. Moją ulubioną mieszanką jest Virgia z Wanilią w proporcji 1/3.

Dodatkowo skręcanie papierosów nie ogranicza nas do wyboru grubości bletki. Możemy palić zarówno na cienkim papierze, który lepiej oddaje smak papierosa lub grubszym znanym ze sklepowych papierosów. Również są dostępne na rynku smakowe tabletki jak i filtry papierosowe.

Skręcanie ręcznych papierosów nie ogranicza niż co do wyboru smaku, rozmiaru czy przekątnej papierosa. Możemy skręcić sobie cienkiego papierosa, który będzie miał długość zwykłego papierosa jak i skręcić grubego długiego papierosa, które skręcanie w miejscu publicznym może się skończyć rutynową kontrolą policji i dziwnym spojrzeniem przechodniów. Jednak nie robimy nic złego. Po prostu lubimy palić chwilę dłużej.

Papierosy smakowe można jeszcze czasem znaleźć w trafikach. Do lipca 2017 ich zapasa może sprzedawany. Przez to ich ceny mogą być często tańsze od klasycznych papierosów. Produkty te głównie pochodzą od wschodnich producentów. Powstało również wiele wymyślnych wersji od papierosów pozostawiających smak karmelu w ustach po goździkowe papierosy. Nawet były dostępne papierosy do palenia specjalnie po… posiłku. Ich standardowe ceny niestety potrafiły osiągać nawet 20zł za paczkę 20 papierosów o grubości loft.