Jaki tytoń wybrać?

Jaki tytoń wybrać?

30 stycznia 2017 Wyłącz przez admin

Wiele się dzisiaj mówi na temat szkodliwości palenia papierosów. Prawda jest jednak taka, że dla wielu osób palenie papierosa to taka chwila dla siebie. Wtedy mogą skoncentrować się tylko na swoich myślach i odpocząć od otaczającego go problemów. Znam dużo osób, które spokojnie mogą nie palić przez dłuższy okres czasu, jednak w pewnym momencie brakuje im właśnie tych chwil spędzonych sam na sam ze sobą i nie potrafią ich zastąpić w żaden inny sposób, jak tylko z papierosem w ręku. Papieros jest także najlepszym dodatkiem do porannej kawy. Jak jednak wybrać dobry tytoń papierosowy?

Kan-Therm Warszawa Minsbud.pl

Rodzaje tytoniu

Tytoń, który jest specjalnie cięty i preparowany do tego by służył nam do własnoręcznego skręcania papierosów nazywa się shag, określenie to pochodzi z języka niderlandzkiego. Tytoń w Polsce występuje w kilku gatunkach: tytoń szlachetny, tytoń bakun i tytoń oskrzydlony. Każdy z nich ma inny smak i zapach. Tytoń możemy także podzielić na moc. Na rynku dostępny jest tytoń mocny zwany zware oraz tytoń półmocny, który nazywamy Halfzware.

Pośród dostępnych na rynku gatunków możemy także wyszczególnić konkretne rodzaje tytoniu, które różnią się między sobą walorami smakowymi oraz kolorem. Virginia jest głównym składnikiem większości mieszanek. Ma jasną barwę, lekko żółtą, czerwoną lub pomarańczową i pochodzi z Ameryki Północne. Wymaga ona znacznie wolniejszego palenia w odróżnieniu do innych tytoni. Jeśli lubimy aromat orzechowy to odpowiedni może się okazać ciemny tytoń Burley. Jest on często aromatyzowany. Posiada on bardzo dużą dawkę nikotyny. Z kolei jeśli lubimy zapach owoców to odpowiednim tytoniem może okazać się Perigue. Jest to bardzo aromatyczny tytoń o zapachu owoców. Stosowany jest do mieszanek głównie jako dodatek, często w niewielkich ilościach. Jest stosunkowo trudno dostępny . Na rynku dostępnych jest także kilka tytoni orientalnych, które charakteryzują się lekko pikantnym i ziołowym smakiem. Także stosuje się je raczej jako dodatki do mieszanek.

Tytoń – ciekawostki

  1. Każdy producent by zapewnić wyjątkowy smak dodaje do masy tytoniowej specjalne składniki, m.in. goździki, lukrecja, olejek pomarańczowy czy kakao.
  2. Do amerykańskich marek: Marlboro, Kool, Camel i Kent należy 70% światowego rynku papierosów.
  3. Zdaniem naukowców przeciętny palacz przez swój nałóg może stracić 14 lat swojego życia. Jednak nie oznacza to, że musi on umrzeć młodo – może przeżyć znacznie dłużej, niż wynosi statystyczna średnia.
  4. Przeciętny palacz papierosów light i mentol zaciąga się znacznie mocniej niż palacz tych tradycyjnych. Tym samym wchłania prawie taką samą ilość nikotyny.
  5. Według Światowej Organizacji Zdrowia ok 25% sprzedawanych na świecie papierosów pochodzi z przemytu.

Gdzie kupić tytoń do papierosów?

Dzisiaj najlepszym źródłem do zamówienia odpowiedniego tytoniu, który nas interesuje są oczywiście sklepy internetowe. Można tam znaleźć tytoń tani. Cena jest znacznie niższa niż w sklepach stacjonarnych. Warto także zastanowić się nad tym jaką ilość zamówić. Tytoń 1 kg sklep oferuje nam właśnie tak duże ilości. Moim zdaniem dla osoby, która jest zdecydowana na ten konkretny tytoń oraz pali duże ilości papierosów taka ilość wcale nie jest duża.