Jak wybrać idealną firmę projektową od aranżacji wnętrz?

Jak wybrać idealną firmę projektową od aranżacji wnętrz?

9 maja 2019 Wyłączone przez admin

Dobrze wykończone i urządzone mieszkanie posłuży nam przez lata. Fachowe i solidne wykonanie połączone z dobrą jakością materiałów zapewni trwałość i użyteczność; dobra aranżacja natomiast zagwarantuje uniwersalny wygląd, który można samodzielnie i z łatwością modyfikować wraz ze zmieniającymi się trendami. Dlatego też wybór dobrego biura projektowego jest taki ważny. Jak je wybrać i jakimi kryteriami powinniśmy się kierować?

Kompetencje przede wszystkim

Aranżacja wnętrz nie jest tak obwarowana prawnie, jak projektowanie budynków i nie jest wymagane, by pracownicy mieli licencje, koncesje i odpowiednie wykształcenie. Dobrze jednak, jeżeli mogą poświadczyć swoją fachowość, szczególnie w odniesieniu do ekip, które zajmą się pracami czysto technicznymi. Ważne, by pracownicy remontowi mieli i kompetencje, i doświadczenie. Podobnie powinniśmy podejść do kwestii projektu, bo oprócz wyglądu, musi on także nadawać mieszkaniu funkcjonalność – ładnie wyglądająca kuchnia lub łazienka też może być nieergonomiczna. Najlepiej więc kierować się opiniami klientów. Dokładnie przedstawią one to, jak przebiegały prace, czy była konieczność wprowadzania jakichkolwiek poprawek i jak prezentuje się mieszkanie po kilku latach jego użytkowania. Z tego powodu warto też wybrać taką firmę, która ma już kilkuletnie doświadczenie na rynku.

Jakość materiałów gwarancją trwałości

Dobra aranżacja wnętrz powinna uwzględniać nie tylko fachowe wykonanie, ale również wysoką jakość użytych materiałów. Przy wyborze biura projektowego warto więc zorientować się wcześniej, z jakimi producentami „nasza” firma ma zawarte umowy i jakie są ich flagowe produkty. Przy czym nie zawsze warto kierować się ceną. Działająca od 2003 roku firma Deco Nova podkreśla, że ceny aranżacji mogą być bardzo zróżnicowane, a przez to korzystanie z usług biur projektowych coraz bardziej popularne wśród tak zwanych „statystycznych Polaków”. Ograniczenie ceny użytych materiałów nie oznacza jednak rezygnacji z jakości. Według słów projektanta Deco Nova, powyżej pewnego pułapu cenowego, jakość jest bardzo porównywalna. W takim wypadku cenę będzie windować nie tyle jakość, co dostępność konkretnych materiałów, koszt sprowadzania ich zza granicy, czy ich egzotyczne pochodzenie.

Kwestia wizualna też jest ważna

Jakość materiałów i wykonania nie wyklucza tego, że aranżacja wnętrz nie może być ładna. Dobre biuro projektowe potrafi połączyć wszystkie te czynniki tak, by ostateczny efekt podobał się klientowi i współgrał z jego stylem. Wszystkie biura projektowe mają swoje tendencje stylistyczne – często widać to na zdjęciach dotychczasowych realizacji. Warto więc wybrać to biuro, które najbardziej odpowiada nam wizualnie, aby współpraca była możliwie jak najbardziej bezproblemowa i szybka. Nie zapominajmy jednak, że dobry projektant zawsze uwzględnia potrzeby i sugestie swojego klienta. Jeżeli aranżacja wnętrza robiona jest wbrew naszej woli – warto skorzystać z usług kogoś innego.